|
Szagjelzések:
A kan kutyák vizeletükkel jelölik meg a területük határait. Egyedenként változó szagú kémiai anyagokkal (feromonokkal). Az ivarérett hímek a lábukat felmelve bocsátanak ki kevés vizeletet.
Gyakran kaparják a földet, hogy ujjaik között lévő mirigyek váladékával is hagyjanak maguk után szagnyomot.
A szukák és a kanok magatartása eltérő, mivel a hímek 3× gyakrabban "ürítenek."
Agresszió, behódolás:
Az ellenséges viszonyban álló kanok számos gesztussal hozzák a másik tudomására szándékaikat. Behódolnak, vagy fenyegető testartást vesznek fel. A támadásra készülő kutya jellemzői: meredt állás, egyenes, magas faroktartás, felborzolt szőr a háton, nyitott szájú vicsorgás, kinyújtott nyak.
A behódoló kutya jellemzői: behúzott farok, hátracsapott fülek, lapulás, esetleg megpróbál elmenekülni a dominánsabb eb elől. A lapulásnál a nyakat, vagy a kutya torkát lehet a legjobban látni, így ha nem kegyelmezne a dominánsabb kutya, átharaphatja. De a behódoló kutyát csak elvétve támadják meg társai.
Társas lény:
Még ha küzdenek is a rangsorban elfoglalt helyükért, mégis keresik egymás társaságát. Az emberek társaságát is keresik. A lakásban tartott kutyák heves farokcsóválással üdvözlik a gazdájukat, és általában nem ugatnak. | |